+48 505 603 620
Facebook
Opinie o Motocentrumnet.pl na Opineo.pl
MotoCentrumNet.pl Części samochodowe Paski napędowe

Paski napędowe wg katalogu części samochodowych

Paski napędowe

Wiele urządzeń w samochodzie wymaga przekazania napędu z koła pasowego, są to między innymi: pompa wody, alternator, sprężarka klimatyzacji, pompa wspomagania. Dla bezpiecznego i niezawodnego przeniesienia napędu, paski napędowe muszą charakteryzować się wysoką wytrzymałością mechaniczną, oraz wysoką odporność cieplną i chemiczną.

Paski klinowe

Paski klinowe przeznaczone do napędu mniej rozbudowanego osprzętu silników spalinowych. Do ich produkcji używa się wstępnie rozciągniętych cięgien poliestrowych, dzięki czemu uzyskano mniejszą rozciągliwość.

Zalety pasków klinowych:
- większe przebiegi - dzięki obniżonej rozciągliwości,
- niezawodność, trwałość i bezpieczeństwo w wyniku zastosowania wysokiej klasy materiałów,
- spowolniony proces starzenia się materiałów w paskach o uzębionej części dolnej.


Paski klinowe wielorowkowe

Paski wielorowkowe jedno - i dwustronne stosowane są do napędów standardowych i serpentynowych w nowoczesnych silnikach samochodów. Paski wielorowkowe są wytrzymałe dzięki zastosowaniu wysokiej jakości kauczuków syntetycznych, oraz wzmocnień ze specjalnych włókien.

Zalety pasków klinowych wielorowkowych:
- przystosowane do dużych prędkości obrotowych,
- duża stabilność poprzeczna paska dzięki wzmocnionemu grzbietowi paska,
- niska rozciągliwość i duża wytrzymałość na rozciąganie dzięki cięgnom poliestrowym.

Paski rozrządu

Układ rozrządu w skład którego wchodzi między innymi pasek rozrządu stanowi jeden z ważniejszych podzespołów silnika pojazdu. Odpowiada on za synchronizację pracy zaworów dolotowych oraz wylotowych z układem korbowo-tłokowym silnika. Zawory dolotowe doprowadzają powietrze do komory spalania, a wylotowe odprowadzają spaliny do układu wydechowego. Szybkość i precyzja działania tych elementów przekłada się na niezawodność i osiągi silnika samochodu.
Obsługa klienta
Ważne informacje
Pomoc
Sklep MotoCentrumNet.pl
 Kontakt
 O nas
akceptujemy płatności PayU
Sklep Motoryzacyjny MotoCentrumNet.pl
Zadzwoń i zadaj pytanie
+48 505 603 620
Pn-pt 8:00 - 17:00
Sob 8:00 - 14:00
Sklep internetowy MotoCentrumNet.pl oferuje miliony auto części zamiennych do samochodów osobowych i dostawczych. W szerokim asortymencie znajdują się części samochodowe, oleje, płyny eksploatacyjne, kosmetyki i akcesoria w najniższych cenach.
Darmowa dostawa, doradztwo przy doborze części dostępnych online. Zapraszamy także do sklepu stacjonarnego znajdującego się w Ostródzie przy ul. Wyspiańskiego 6, woj. Warmińsko-Mazurskie.
TecDoc Inside
Ceny przedstawione w sklepie internetowym obowiązują tylko przy zakupie online.