Lata doświadczenia
telefon
+48 505 603 620
Opinie na Opineo.pl
Jeep

Jeep - części samochodowe online

Kładziemy nacisk na bezpieczeństwo, dlatego jesteśmy w posiadaniu tylko sprawdzonych, nowych auto części. Proponujemy duży wybór elementów zamiennych do samochodów marki Jeep. Sprawdź naszą ofertę i odkryj najlepszy internetowy sklep motoryzacyjny!

Samochody Jeep

Co do nazwy, do dziś nie ma pewności skąd się wywodzi, a teorii jest co najmniej kilka. Jedna z nich sugeruje dawny zwyczaj nazewnictwa nowych samochodów testowych przez mechaników wojskowych jako „Jeep”.
Aby jednak poznać narodziny marki, należy cofnąć się do 1940 r., gdy armia amerykańska ogłosiła przetarg na zmianę dotychczas używanego Modelu T Forda. Po zapoznaniu się ze specyfikacją techniczną tylko trzy firmy postanowiły wziąć udział w konkurencji na rządowy projekt. Ostatecznie wygrał Willys-Overland ze swym prototypem samochodu Willys Quad. Okres wojenny był dla Willysa szansą na rozwój swojej marki, w związku z licznymi zamówieniami rządu.
Pierwszym debiutanckim modelem był w 1945 r. Jeep CJ-2A pomimo, że nazwę „Jeep” Willys zastrzegł sobie dopiero pięć lat później. Ten pierwszy cywilny samochód firmy produkowany był przez cztery lata i cechował się przede wszystkim otwieraną tylną klapą z przyczepionym zapasowym kołem, co stało się znakiem charakterystycznym marki. Jeszcze przez następne lata powstawały nowe modele CJ (CJ-3A, CJ-3B, CJ-5, CJ-6). W 1953 r. Willys został przejęty i uformowany w spółkę Kaiser Jeep, by w 1970 r. zostać pod kontrolą American Motors Corporation. Ostatecznie pod koniec lat 80-tych właścicielem marki Jeep stał się Chrysler.
Do dziś produkuje się rozpoznawalne modele Jeep, m.in. Grand Cherokee, Wrangler, Renegade, Compass jak i Patriot.

Najlepsze części zamienne do samochodów marki Jeep w sklepie internetowym!

MotoCentrumNet.pl wyposaży Twój Cherokee, Compas i inne modele Jeepa tanio, szybko, z pełną odpowiedzialnością za jakość oferowanych części samochodowych i fachową pomocą specjalistów. Zachęcamy do zapoznania się z bogata ofertą w naszym sklepie online.
Obsługa klienta
Ważne informacje
Pomoc
MotoCentrumNet.pl
 Kontakt
 O nas
akceptujemy płatności PayU

Sklep Motoryzacyjny MotoCentrumNet.pl

Zadzwoń i zadaj pytanie
MotoCentrumNet.pl - telefon
+48 505 603 620
Pn-pt 8:00 - 17:00
Sob 8:00 - 14:00
Firma Motoryzacyjna CHMIELEWSCY s.c.
woj. Warmińsko-Mazurskie
E-mail:
ul. Wyspiańskiego 6
14-100 Ostróda
NIP: 741-000-46-62
TecDoc Inside
Ceny przedstawione w sklepie internetowym obowiązują tylko przy zakupie online.