Lata doświadczenia
telefon
+48 505 603 620
Opinie na Opineo.pl

Części samochodowe do aut Citroen

Citroen

Citroen - części samochodowe online

Jeśli szukasz nowych i sprawdzonych części samochodowych, zapoznaj się z naszą bogatą ofertą, dostępną w sklepie online. Znajdziesz w niej nowe auto części do swojego Citroena, z gwarancją wysokiej jakości i bezpieczeństwa.

Samochody Citroen

Podobnie jak u innych producentów, nazwa najczęściej wywodzi się od nazwiska założyciela. Tak też było w historii francuskiego producenta - Andre Citroen. To właśnie w czasie jego pobytu w Polsce wykupił patent (1904 r.) na produkcję drewnianych kół zębatych daszkowych, aby następnie w Paryżu otworzyć własną firmę wytwarzającą stalowe koła zębate, służące jako np. przekładnie w samochodach.
Zapotrzebowanie na jego produkty motoryzacyjne stale rosło, a to z kolei przyczyniło się do rozwoju jego firmy i zaangażowania zdobytego kapitału w inwestycje. Jako znany już producent części samochodowych (jego klientem był nawet Rolls-Royce) w 1908 r. Andre został zarządzającym w fabryce samochodów Mors. Dzięki swoim pomysłom szybko rozwinął produkcję i tym samym w 1913 r. wytwarzano ponad 100 sztuk w miesiącu, co było wybitnym osiągnięciem.
Postanowił jednak wszcząć własną produkcję i tak w 1919 r. powstał pierwszy model Citroena Typ A z 4- cylindrowym silnikiem. Po dwóch latach wyszedł kolejny Citroen Typ B, a jeszcze później Typ C (5 CV) z hamulcami na tylnie koła. W 1932 r. narodził się model C4 i C6. Z powodu panującego kryzysu spadła produkcja, pogłębiły się problemy finansowe i w rezultacie fabryka została przejęta przez Michelin (1934 r.). Swój debiut w 1955 r. miał Citroen DS., z m.in. hydropneumatycznym zawieszeniem. W wyniku kolejnej recesji i groźby bankructwa Citroena, Michelin i Peugeot stworzyli koncern PSA, który funkcjonuje do dziś.
W latach 80-tych odbyła się premiera modeli Citroen takich jak: BX, AX, XM, a w 90-tych: ZX, Xantia, Saxo, Xsara i Xsara Picasso. Wraz z początkiem XXI wieku swoją odsłonę miały modele: C5 (następca Xantii), C8, C3 (następca Saxo), C4 (następca Xsary), C2 oraz C1, C6, a obecnie produkuje się m.in. C3 Aircross II i C5 Aircross.

Najlepsze części zamienne do samochodów marki Citroen w sklepie internetowym!

Tylko u nas, w internetowym sklepie motoryzacyjnym MotoCentrumNet.pl znajdziesz wytrzymałe, oryginalne lub tańsze zamienniki auto części do Citroena z jednymi z najatrakcyjniejszych cen na rynku. Pozwól, aby Twój samochód znów był sprawny!
Obsługa klienta
Ważne informacje
Pomoc
MotoCentrumNet.pl
 Kontakt
 O nas
akceptujemy płatności PayU

Sklep Motoryzacyjny MotoCentrumNet.pl

Zadzwoń i zadaj pytanie
MotoCentrumNet.pl - telefon
+48 505 603 620
Pn-pt 8:00 - 17:00
Sob 8:00 - 14:00
Firma Motoryzacyjna CHMIELEWSCY s.c.
woj. Warmińsko-Mazurskie
E-mail:
ul. Wyspiańskiego 6
14-100 Ostróda
NIP: 741-000-46-62
TecDoc Inside
Ceny przedstawione w sklepie internetowym obowiązują tylko przy zakupie online.