motocentrumnet.pl

Motoryzacja i nie tylko

Motoryzacja

Automatyczne zamykanie drzwi w samochodzie

W trosce o bezpieczeństwo swoje, a przede wszystkim najmłodszych, którzy podróżują w samochodzie istnieje możliwość automatycznego ryglowania drzwi. Przez uruchomienie takiego zabezpieczenia kierowca ma pewność, że dziecko znajdujące się w pojeździe nie otworzy drzwi i nie wypadnie w trakcie jazdy. Może to być przydatne nie tylko w takim przypadku.

Dla najmłodszych

Dzieci nie boją się niczego. Nie wynika to z olbrzymiej odwagi, a raczej z faktu, że nie są one świadome niebezpieczeństw, które mogą się wydarzyć. W celu ochrony milusińskich większość samochodów wyposażona jest w automatyczne zamykanie drzwi. Zasada działania jest niezwykle prosta. Po osiągnięciu pewnej prędkości wszystkie drzwi zaryglowują się i do czasu zatrzymania auta nie ma możliwości ich otwarcia. Kierowca musi bacznie obserwować wszystko, co dzieje się na drodze a każdy dodatkowy element może doprowadzić do rozproszenia uwagi. Dzieci potrafią być nieprzewidywalne i nieumyślnie doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji.

Cenny ładunek

Przewożąc cenne ładunki, rozwiązanie takie jak automatyczne zamykanie drzwi może okazać się wyjątkowo istotne. Stojąc w korku lub w przypadku zatrzymania wynikającego z niebezpiecznej sytuacji na drodze, można mieć pewność, że nikt nie otworzy drzwi w prosty sposób. Rygle odblokują się dopiero po otwarciu drzwi kierowcy lub naciśnięciu odpowiedniego przycisku na kokpicie. Jest to zarówno ochrona towaru, który się przewozi, ale także zabezpieczenie przed wtargnięciem do samochodu. Pasażer na gapę może doprowadzić do bardzo nieprzyjemnych sytuacji, z których ciężko jest wybrnąć. Oczywiście w porę zauważając ludzi, którzy chcą na lewo pokonać trasę na pace pojazdu można uniknąć tłumaczeń. Problemem jest to, że oni starają się być niezauważeni i będą do tego dążyli za wszelką cenę. Zamknięte drzwi będą barierą nie do przejścia w sposób trudny do wykrycia. Wydaje się to sytuacją, która zdarza się rzadko, jednak lepiej zapobiegać niż leczyć.

Dbając o bezpieczeństwo w podróży oraz korzystając z oferowanych przez producentów aut zabezpieczeń można uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji. Automatyczne ryglowanie drzwi sprawia, że ani nikt nie opuści pojazdu, ani nikt niepowołany się do niego nie dostanie. W przypadku transportu krajowego może się to wydawać abstrakcją, ale jeżdżąc po całym świecie zdarza się natrafić na bardzo skomplikowane sytuacje, z którymi borykają się poszczególne kraje. Pojazdy ciężarowe mają często zaplombowane naczepy, kierowcy busów muzą sobie radzić inaczej.