MotoCentrumNet.pl - lata doświadczenia w sprzedaży części samochodowych
MotoCentrumNet.pl - telefon
+48 505 603 620
Opinie o Motocentrumnet.pl na Opineo.pl

Przegląd i dezynfekcja klimatyzacji samochodowej

    Przegląd i dezynfekcja klimatyzacji samochodowej.

przegląd klimatyzacji samochodowej


Klimatyzacja umożliwia skuteczne obniżenie temperatury wewnątrz auta, osuszenie szyb i zmniejszenie wilgotności powietrza w samochodzie. Klimatazacja ma duży wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy w upale, okazuje się, że w samochodzie z klimatyzacją maleje o jedną trzecią ryzyko wypadku. Wybierając samochód, warto zdecydować się na opcję z klimatyzacją. Aby jednak w pełni korzystać z klimatyzacji, należy o nią odpowiednio dbać.

Regularne przeglądy
Źle eksploatowana klimatyzacja może dostarczyć nam sporo problemów. Należy wykonywać regularne, coroczne przeglądy klimatyzacji w specjalistycznym warsztacie. Tylko one gwarantują całkowite usunięcie zanieczyszczeń z układu chłodzenia, uzupełnienie płynów i wymianę wszystkich filtrów. Niewykonanie przeglądu na czas może przynieść nieoczekiwane wydatki dochodzące nawet do kilku tysięcy złotych. Tyle na przykład kosztuje nowa sprężarka klimatyzacji, która ulega zniszczeniu, jeśli jest niewłaściwie smarowana.

Pianka grzybobójcza
Pozwala pozbyć się zarodników grzybów, pleśni, kurzu i innych zanieczyszczeń gromadzących się w układzie wentylacyjnym. Regularne odgrzybianie układu może uchronić nas przed alergią czy infekcjami spowodowanymi nagromadzeniem się grzybów, bakterii i wirusów trafiających przez kratki wentylacyjne do wnętrza samochodu. Pianka eliminuje także brzydkie zapachy, które pojawiają się przy zanieczyszczonej klimatyzacji. Odkażanie za pomocą pianki jest prostym zabiegiem, który powinniśmy wykonać kilka razy w ciągu roku. Aplikacja pianki jest bardzo prosta. Większość dostępnych preparatów ma postać sprężonej substancji, zamkniętej w puszce wyposażonej w specjalny aplikator - rurkę o długości kilkudziesięciu centymetrów, którą wprowadza się do kratek wentylacyjnych w kokpicie. Podczas dozowania preparatu rurkę powoli wyciąga się z kanału wentylacyjnego, powodując rozprowadzenie pianki po całym układzie.

Środki do odgrzybiania klimatyzacji typu "granat"
Użycie tego typu preparatów należy do najprostszych. Należy zamknąć wszystkie drzwi i okna pojazdu. Włączyć silnik, ustawić wentylator nadmuchu powietrza na max, włączyć obieg zamknięty wentylacji. Fotel kierowcy przesunąć maksymalnie do przodu i pochylić oparcie. Wstrząsnąć puszkę ze środkiem i postawić pionowo za siedzeniem kierowcy, a następnie nacisnąć samoopróżniający się zawór. Po upływie kilkunastu minut przewietrzyć samochód.

Link - Preparaty do czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji
Obsługa klienta
Ważne informacje
Pomoc
Sklep MotoCentrumNet.pl
 Kontakt
 O nas
akceptujemy płatności PayU

Sklep Motoryzacyjny MotoCentrumNet.pl

Zadzwoń i zadaj pytanie
MotoCentrumNet.pl - telefon
+48 505 603 620
Pn-pt 8:00 - 17:00
Sob 8:00 - 14:00
Sklep internetowy MotoCentrumNet.pl oferuje miliony auto części zamiennych do samochodów osobowych i dostawczych. W szerokim asortymencie znajdują się części samochodowe, oleje, płyny eksploatacyjne, kosmetyki i akcesoria w najniższych cenach.
Darmowa dostawa, doradztwo przy doborze części dostępnych online. Zapraszamy także do sklepu stacjonarnego znajdującego się w Ostródzie przy ul. Wyspiańskiego 6, woj. Warmińsko-Mazurskie.
TecDoc Inside
Ceny przedstawione w sklepie internetowym obowiązują tylko przy zakupie online.