Przemysł motoryzacyjny po drugiej stronie Atlantyku długo pracował na swoją renomę. Auto z Ameryki, tj. USA lub Kanady, często jest lepiej wyposażone i zarazem tańsze od tego samego modelu w Europie – nawet o 30–40%, już po uwzględnieniu wszystkich kosztów! Dowiedz się, jak skorzystać z okazji, zrealizować zakup samochodu i ściągnąć wymarzone auto do Polski!
-
Pojazdy z amerykańskich rynków są tańsze, solidniej wykonane i oferują więcej udogodnień.
-
Zakup auta z Ameryki wymaga sporo papierkowej roboty, ale wielu pośredników bierze wszystkie sprawy na siebie.
-
Wiarygodny importer poda łączną cenę za sprowadzenie samochodu jeszcze przed dopełnieniem umowy.
Samodzielne załatwianie wszelkich formalności byłoby niezwykle czasochłonne. Bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia łatwo się „naciąć”. Sprowadzanie aut z Kanady czy USA nie sprawi kłopotów i rozczarowań, jeśli skorzystasz z pomocy sprawdzonych, renomowanych pośredników. Takich jak firma Carslade. Wystarczy przekazać wytyczne (marka, model, budżet, wyposażenie, stan, całkowity budżet itd.), podpisać niezbędne dokumenty, a potem tylko czekać na podstawienie samochodu pod wskazany adres. Jeżeli wybrane auta z Ameryki dostępny od razu, wszystko potrwa ok. 2–3 miesiące.
Import aut z Ameryki wciąż może być opłacalny pomimo ceł, podatków i innych kosztów
Pośrednicy oferują pomoc w zdobyciu wszelkich pojazdów – samochody nowe i używane, w stanie idealnym i auta uszkodzone w niewielkim stopniu… Ważne, by importer dokładnie zweryfikował historię auta (np. w bazach EpicVIN i CARFAX) oraz dokładnie oszacował całkowitą sumę do zapłaty jeszcze przed zawarciem transakcji. Nie wszystkie pojazdy są godne zainteresowania, m.in. przez:
-
brak możliwości rejestracji w Europie (np. pojazd zakwalifikowany jako nie do naprawienia, z brakującym lub zmienionym VIN-em, brak TITLE w dokumentacji);
-
zły stan techniczny (samochód bardziej na części niż do odbudowy);
-
poważne wątpliwości i ryzyko, np. wobec auta zalanego w trakcie powodzi.
Niektóre amerykańskie samochody są praktycznie niespotykane i niedostępne w Polsce, a nawet całej Europie. Za sprowadzeniem rodzinnego, luksusowego bądź sportowego auta z Ameryki przemawiają m.in. bogatsze wersje w atrakcyjniejszych cenach. Przy sprowadzeniu samochodu trzeba uwzględnić różne, dodatkowe opłaty:
-
podatek VAT;
-
akcyza;
-
cło;
-
opłaty celne;
-
fracht morski;
-
koszty odpraw portowych;
-
wynagrodzenie dla firmy zajmującej się importem samochodów;
-
kaucję i prowizję domu aukcyjnego (w przypadku licytacji).
Kupno samochodu to dopiero początek. Trzeba jeszcze zorganizować transport aut zza oceanu
Samochody z Ameryki często sprowadza się do Rotterdamu (m.in. z uwagi na stawki podatkowe), a potem z Holandii do Polski drogą lądową. Dobrze, gdy zakupem auta i jego przewiezieniem zajmuje się ten sam podmiot. Wiele firm świadczy również usługi w zakresie dokonania niezbędnych napraw, modyfikacji koniecznych do rejestracji pojazdu. Kompleksowa obsługa i możliwość uzyskiwania informacji na bieżąco daje większą pewność, że wszystko będzie w porządku.
Artykuł sponsorowany